Our aim is to push people closer to sharing economy. Sharing is natural and could help today's consumer society used sources more effectively. Toolnext is modern way how to mediate contact between people who need to borrow equipments and people who own it.

Everybody owns many things which he using once a year or less often. Look around maybe you realize what all you could borrow or lend!

Borrow equipments and go to the mountains! Naším cílem je posunout lidstvo z ryze spotřební ekonomiky ke sdílené, která pomůže lidstvu zajistit udržitelný rozvoj. Jedním z malých, ale významných krůčků představuje efektivní cesta ke sdílení nástrojů a přístrojů, které často každému leží doma a jsou využívány několikrát ročně. Příkladem může být jednoduchá aku-vrtačka, kterou každý potřebuje například při stěhování, ale poté ji odloží do sklepa a použije ji jednou za rok. Takovýchto přístrojů se vyskytuje v každé domácnosti nespočet a v případě efektivního sdílení nejen ušetříme za pořízení, ušetříme i prostor v domácnosti a také se posuneme k šetrnějšímu využívání přírodních zdrojů. 

A proč bych měl někomu půjčovat svou vrtačku nebo kolo, když jsem si na musel vydělat? Jestli je tvé kolo nebo vrtačka v dobrém stavu, tak proč ho nesdílet a ještě si nevydělat na jeho pořízení! Ušetříš tím své prostředky a i přírodní zdroje.

Proč bych si měl vrtačku půjčovat, když si ji mohu koupit v každém obchodě? Při půjčení můžeš nejen ušetřit peníze, ale také si můžeš vyzkoušet daný produkt. Například si můžeš vyzkoušet paddle board a když tě to zaujme, tak si ho pořídit a popřípadě půjčovat dál.

Co bych mohl sdílet? Když se porozhlédnu po bytě napadá mě například: Vrtačka, pila, elektrický hoblík, snowboard, inline brusle, tenisové rakety, stan, deskovky,  kolo (Můj miláček a mám ho úplně nové.... nevím, ale je pravda, že jsem na něm kvůli vývoji tohoto projektu nejezdil). Kdybych to vzal do extrému tak i ten vysavač používám jednou za 14 dní, ale to je pro začátek trochu moc ;)